עיצוב קו הלסת

ככל שאנחנו מתבגרים, עור הצוואר נהיה רפוי וגבול פנים – צוואר – קו הלסת מטשטש. על ידי טיפול לא ניתוחי, ניתן לשחזר את קווי המתאר, לייצר קו לסת ברור ולשפר את איכות העור בצוואר. כדי להגיע לתוצאה ראויה ללא ניתוח נדרש שילוב של שיטות המותאמות לכל מטופל. במרפאתנו, אנו משלבים בין השיטות הבאות:

הליך בו מבוצעת הוצאת רקמת שומן עודפת מאזור הסאבמנטום (מתחת לסנטר) מחוץ לגוף באופן זעיר פולשני, כלומר דרך צינורית שאיבה דקה המוחדרת לעור דרך חור קטן יחסית.

שיטה חדשנית ומהפכנית המבוססת על גלי רדיו המוחדרים אל מתחת לעור דרך צינורית. מאז שהוצגה השיטה בארה״ב, פייסטייט הפכה במהירות לאחד ההליכים האסתטיים המבוקשים ביותר על ידי גברים ונשים המבקשים מראה צעיר יותר מבלי לעבור את ניתוח הפנים. הטכנולוגיה מטפלת בבעיית רפיון עור וסנטר כפול. טיפול הפייסטייט מבוסס על מכשיר חדשני המפיק חום על ידי גלי רדיו בי פולריים (דו קוטביים). לאחר הרדמה מקומית, מחדירים צינורית מזערית לחתך תת עורי. צינורית זו מעבירה גלי רדיו אשר מחממים ב-70 מעלות את שכבות העור העמוקות. חימום זה ממיס את תאי השומן, מכווץ את הרקמות התת עוריות ויוצר אפקט הרמה (שבשאיבת שומן רגילה אינו מתרחש). השומן המומס הופך למים ונפלט החוצה.טיפול זה יעיל כשלעצמו, או בשילוב עם טיפולים אחרים, למשל לייזרים.

מכשיר המשתמש בטכנולוגיית אולטראסאונד ממוקד (HIFU) למיצוק העור ולהידוק רקמת החיבור המחזיקה את העור במקומו. האיזורים לטיפול הם הצוואר, הסנטר וצידי הפנים. פגיעת גלי הקול מובילה לחימום הרקמה, החימום נוצר בצורה מקוטעת על גבי רקמת המטרה, בעומק שנקבע על פי המחסנית שמחוברת לידית, כאשר ניתן להגיע עד לעומק של 4.5 מ”מ.

במרפאתנו 6 מכשירי גלי רדיו שונים לטיפול בפתולוגיות השונות שמציגים מטופלים באזור קו הלסת, הסאבמנטום (מתחת לסנטר) והצוואר. המכשירים הנמצאים בשימוש תדיר יותר:

  • NuEra– מבוסס על גלי רדיו רפואיים. מבצע חימום RF בשכבות העור השונות ומאפשר מטיפול שטחי ממוקד ועד טיפול בשכבות העמוקות – מביא להמסת שומן, הידוק העור ועידוד יצירת קולגן.
  • Morpheus8 – ידית RF ייחודית המשתמשת במחטים ייחודיות, החודרות באופן מינימלי לעור ומעודדות חידוש בשכבות העמוקות יותר של העור. מאפשר עיצוב מחדש של הרקמות באזור הפנים והצוואר.
  • Viva – הטיפול במכשיר עושה שימוש בטכנולוגיה חדשנית המוליכה זרם חשמלי מדוייק לרקמת העור ובכך מסייעת בתהליך שיקום והתחדשות העור. הטכנולוגיה ייחודית במיוחד בשל גודל האלקטרודות המעבירות את הזרם החשמלי.
  • Legato – תדרי רדיו (RF) מקוטעים (Fractional RF treatments) בשימוש עם העברת חומרים לעור (סונופורזיס).
  • מכשירים נוספים מבוססי RF, Ematrix , ™EndyMed Pro, Versa

הקונספט של חוטים להרמת הרקמה אינו חדש. כבר לפני מעל לעשור השתמשו בחוטים להצערת העור ולהרמת הפנים אלא שאלה היו עשויים מחומר בלתי נספג, שבדומה לחומרי מילוי שאינם נספגים, יצרו בעיות קבועות שלעיתים היה קשה להתגבר עליהן. בשנים האחרונות, פותחו חוטים שעשויים מחומרים נספגים, הללו מחזיקים מעמד בתוך הרקמה כשנה, בדומה לחומר מילוי, ונספגים לתוכה תוך שנה. המחקרים מדגימים כי סביב החוטים נוצר קולגן עצמי אשר ממקסם ומאריך את ההשפעה הטיפולית. השימוש בחוטים לתיקון קווי המתאר של הפנים מתאים למי שסובל מצניחה קלה של הפנים. בשיטה זו, איננו נזקקים לבצע חתכים בעור, אלא תוך שימוש במחטים דקות מחדירים חוטים באורכים שונים ובעלי תכונות שונות, אל רקמת העור. קיימים מספר רב של חוטים בארץ. בגדול ניתן לחלק את החוטים לכאלה הממצקים את הרקמה (חוטים חלקים או ספיראליים) וכאלה שעיקר תרומתם הוא בהרמת הרקמה. החוטים החלקים או הספיראלים מוכנסים אל תוך רקמת העור וגורמים ליצירת קולגן ואלסטין סביב החוט שהוחדר. השיפור נראה לעין לאחר חודשיים והאפקט מחזיק מעמד כשנה. החוטים עשויים מחומר הנקרא פולידיאוקסנון, חומצה פולילקטית, קפרולקטון או חומצה היאלורונית ונחשבים לבטוחים מאוד. היתרון הגדול של שיטת החוטים על פני הזרקת חומרי המילוי היא שניתן להחדיר בלי סוף חוטים עד שמקבלים תוצאה משביעת רצון מבלי לפחד שנקבל מראה מנופח מידי של הפנים, מה שיכול לקרות במקרה של הזרקות יתר, ביחוד בחלק התחתון של הפנים. בנוסף, החוטים מאפשרים לטפל טוב יותר באזורים שעד היום לא היה לנו מענה מתאים עבורם עם הזרקת חומרי מילוי כמו הקמטים הרוחביים בצוואר.

טיפולים נוספים לעיצוב קו לסת וטיפול בגבול פנים צוואר:

הזרקת חומרי מילוי, הזרקה של ביוסטימולטורים, הזרקה של בוטולינום טוקסין והזרקה של מפרקי שומן.

אחרי

לפני